Hakkımızda

Hakkımızda

ARP OTOMOBİL A.Ş. Otomotiv yan sanayi ve yedek parça sektöründe faaliyet göstermek amacı ile 2000 yılında Kocaeli / İzmit te kurulmuştur.

Uzun vadeli stratejilerle geleceği planlamaya özen gösteren ARP OTOMOBİL A.Ş., tasarımları ile yedek parça ve aksesuar dünyasına yepyeni bir anlayış getirerek yenilikleri yakından takip etmiş, sürekli gelişimi ile de müşterilerini memnun edecek şekilde kaliteli ürünler sunmuştur. İyi hizmet ve kalite değerleri ile sektörde lider olmayı hedeflemiştir. Bu konuda hem yatırım hem de ürün çeşitliliği olarak üzerine düşenleri yapmaya özen göstermiştir.

2009 yılında hedeflerini daha iddialı hale getirebilmek için gelecek yıllardaki büyüme kapasitesine göre dizayn edilen 3000 m2’lik Poliüretan, Alüminyum ve Krom aksesuar ve yedek parça üretimi için inşa ettiği fabrikasını tamamlayarak faaliyete geçirmiştir.

ARP OTOMOBİL A.Ş. Ürün çeşitliği olarak pick-up, suv, jeep, ağır ticari ve hafif ticari araçların her türlü alüminyum, krom ve poliüretan malzemelerden olmak üzere ön koruma barları, yan basamak barları, arka koruma barları, tavan portbagajları, çeki demirleri gibi birçok aksesuar ve yedek parçasının üretimini gerçekleştirmektedir.

ARP OTOMOBİL A.Ş. Yurtiçinde;  NISSAN Otomotiv A.Ş. (NISSAN) - TEMSA Global San. Ve Tic. A.Ş. (MITSUBISHI) - ANT Sınai Ve Ticari Ürünler Paz. A.Ş. (ISUZU) - ŞAHSUVAROĞLU Dış Tic. Ltd. Şti. (SSANGYONG) ve TOYOTA TÜRKİYE A.Ş.(TOYOTA)  gibi Distribitör firmalarla çalışmaktadır. Yurtdışında da HOLLANDA, ALMANYA , AMERİKA , POLONYA, İSRAİL, İSVEÇ, İNGİLTERE, YÜNANİSTAN , FİLLANDİYA, FRANSA, LETONYA, ROMANYA, MACARİSTAN, BULGARİSTAN, SLOVENYA, RUSYA, MISIR, YENİ ZELLANDA ve BELÇİKA, gibi birçok ülkeye de ihracat yapmaktadır.

ARP OTOMOBİL A.Ş , aynı zamanda OEM üreticiliğini hedefleyerek gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları sonucunda, BMC  SAN.ve TİC. AŞ. için Otobüs, Minibüs ve Kamyon gruplarının direksiyonlarını üreterek OEM üreticiliğine adım atmıştır.

ARPOTOMOBİL A.Ş.; 2010 Temmuz ayında Kocaeli’de, 3000 metrekarelik kapalı alandan oluşan tesisinde, 45 kişiden oluşan konusunda uzman personeli ile satış, servis, yedek parça ve ikinci el hizmeti sunarak Temsa Global’in MITSUBISHI yetkili Bayiliği ağına katılmıştır.

ARP OTOMOBİL A.Ş; ilk olarak 2007 yılında dönemin Dış ticaretten sorumlu devlet bakanı Kürşat TÜZMEN’in elinden “İlk 100 İhracatçılar Şampiyonu” ödülünü almıştır. Başarılarını devam ettiren ARP OTOMOBİL A.Ş.; 2011’ yılında   “Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 25 Firması” arasına girerek sayın başbakanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN' ın elinden ödülünü almıştır.

ARP OTOMOBİL A.Ş.  2012 yılında üretimini hızlandırmak ve ürün kalitesini arttırmak adına DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI’nın “Kobilerin Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Programı” kapsamında hazırladığı “POLİSAJ VE BÜKME İŞLEMLERİNDE OTOMASYON UYGULAMASI İLE İHRACATIN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ MAL ALIMI İHALESİ” projesi ile hem hızlı hem de kaliteli üretime yönelik çalışma hedefini açıkladı. Daha fazla ve daha kaliteli üretim yaparak hedeflerine ulaşmasını sağlayacak olan bütçesi 336.810,00 TL olan bu projeyi kazandı. Yine Aynı yıl Tanıtım ve Markalaşma hedefi doğrultusunda hazırladığı ve KOSGEB’e sunduğu, bütçesi 200.971,00 TL olan “ARP NİN YENİ YÜZÜNÜN LANSMANI” adlı projeyi de kazandı.

ARP OTOMOBİL A.Ş.; 2012 yılında desteklenen projelerini tamamlayarak Ar-Ge çalışmalarına yaptığı 168.405,00 TL’lik ve Tanıtıma yaptığı 100.485,00 TL’lik yatırımla 2013 yılında daha hızlı ve daha kaliteli üretimle sektöründe lider bir firma olmayı hedeflemektedir.

Copyright © 2018 Arp
All rights reserved